Święty Tarsycjusz
 - żył w czasach rzymskich w okresie prześladowań chrześcijan przez cesarza Decjusza Trajana. Większość wydarzeń z jego życia znamy z inskrypcji papieża Damazego, który przewodził gminie chrześcijańskiej. Święty wolał umrzeć za pogan niż oddać Najświętszy Sakrament. Legendę o św. Tarsycjuszu znamy dzięki Nicholasowi Weismanowi, który sportretował świętego w jednym ze swych utworów. W 1939 roku wybudowano świątynie w Rzymie ku czci świętego. W 1675 roku przeniesiono jego relikwie do Bazyliki św. Dominika w Neapolu. 21 listopada ministranci obchodzą swoje święto i przyjmują nowych kandydatów do służby liturgicznej.
Święty Dominik Savio - urodzony 2 kwietnia 1842 w Riva di Chieri koło Turynu, zmarł 9 marca 1857. Jego rodzicami byli: Karol Savio i Brygita Gajato. 8 kwietnia 1849 roku przyjął pierwszą Komunię Świętą. Od wczesnego dzieciństwa wyróżniał się pobożnością, służył do mszy od 5. roku życia. Jednym z jego nauczycieli był św. Jan Bosco. Założył Towarzystwo Niepokalanej, które stowarzyszało chłopców zaangażowanych w młodzieńczy apostolat dobrego przykładu. Jesienią 1856 zapadł na gruźlicę i po kilku miesiącach zmarł. Został uznany za wzór pobożnego dziecka, papież Pius XI nazwał go "małym świętym wielkim duchem", a Pius XII beatyfikował w 1950 roku, a następnie kanonizował go w 1954 roku. Dniem pamięci liturgicznej św. Dominika Savio jest rocznica śmierci, czyli 9 marca.

Święty Stanisław Kostka
 – urodził się w grudniu 1550 roku w Rostkowie. Był synem Jana i Małgorzaty z Kryskich. Do 12 roku życia uczyli go rodzice, a w wieku 14 lat został wysłany do szkół jezuickich wraz ze swoim bratem. W 1565 roku miał dwie wizję. W trakcie pierwszej, w której św. Barbara wraz z aniołami przyniosła mu Komunię Świętą. Miał też drugą wizję, w której Matka Boża pochyla się nad nim i składa w ramiona Jezusa. Święty chciał wstąpić do zakonu, jednak nie uzyskał zgody rodziców. W przebraniu uciekł z Wiednia do Bawarii, gdzie w wieku 18 lat przyjął śluby zakonne. Zmarł 15 sierpnia 1568 roku, a na jego pogrzeb przybyło wielu ludzi. Jego wspomnienie liturgiczne przypada w Polsce 13 listopada.

Święty Alojzy Gonzaga
 - urodzony 9 marca 1568, a zmarł 21 czerwca 1591. Pochodził z książęcej rodziny, urodził się w Lombardii. Był paziem na dworach w Mantui i Florencji oraz Hiszpanii (na dworze króla Filipa II). Wbrew woli rodziny wstąpił do zakonu jezuitów. Umarł jako kleryk, opiekując się chorymi w czasie zaArazy w Rzymie. W ikonografii przedstawiany jest w habicie, białej komży z szerokimi rękawami bez szlaków. Jego atrybutami są krzyż, mitra książęca i trupia czaszka, a świętem liturgicznym - 21 czerwca. Na Górnym Śląsku są popularne młodzieżowe towarzystwa pod jego patronatem, zwane Alojzjanami.
Święty Jan Berchmans - urodził się 13 marca 1599 roku w Diest, we Flandrii (Belgia). Ukończył kolegium jezuickie w Mechelen, jednak umarł w13 sierpnia 1621 roku i nie został wyświęcony na kapłana. Obecnie jego ciało spoczywa w Rzymie. Jego motto życiowe to: "Czyń co czynisz" oraz "Najdoskonalszą rzeczą jest zacząć od najmniejszych rzeczy". Papież Pius IX beatyfikował, a papież Leon XIIII kanonizował. Jego wspomnienie liturgiczne jest obchodzone 26 listopada. Jan Berchmans wyróżniał się serdecznym nabożeństwem do Najświętszej Eucharystii. Jego świętość była wynikiem sumiennego wykonywania codziennych obowiązków, pilnym zachowaniem reguły i gorącym umiłowaniem Jezusa i Jego Matki.
Święty Jan Bosko – urodził się 16 sierpnia 1815 Becchi. W trakcie dzieciństwa stracił ojca. Jego najmłodsze lata przypadały na okres jednoczenia Włoch. Miał dwóch braci. Był doskonałym linoskoczkiem, iluzjonistą i opowiadał świetne przypowieści. Od 1824 roku do 1831 roku Jan uczył się w wielu miejscach. Najpierw u mieszkańców wsi, a później u miejscowego księdza. 5 czerwca 1841 roku zaczął pełnić posługę kapłańską. Bosko jako kapłan bardzo pomagał ludziom: znajdował pracę chłopcom, stworzył oratorium i zbudował kościół dla swoich podopiecznych. J. Bosko był twórcą dwóch zgromadzeń: Towarzystwa Świętego Franciszka Salezego i Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych. Umarł 31 stycznia 1888 roku. Jego wspomnienie liturgiczne jest obchodzone 31 stycznia.
Kreator stron www - szybka strona internetowa